Przejdź do głównej zawartości

GRUDZIEŃ Z OFICYNKĄ: Eliza Korpalska

Mimo tego, że mamy już styczeń, chcemy dać szansę wszystkim autorom, którzy odpowiedzieli na nasze krótkie pytania w ramach akcji #grudzienzoficynką

Oficynka: Co się zmieniło w Pani życiu od czasu wydania pierwszej książki?


Eliza Korpalska: Bardzo wiele. Przede wszystkim poznałam wspaniałych ludzi, którzy kochają książki. Tych, którzy czytają i tych, którzy również je piszą. Odebrałam wiele wyrazów serdeczności i zainteresowania. Musiałam też zmierzyć się z nieznanymi mi wcześniej wyzwaniami związanymi z promocją. Cały czas staram się rozwijać i pisać – w tym roku wydałam drugą książkę pt. „Reguła Lukrecji”, w kolejce czekają dwie inne, a ja mam poczucie, że idę właściwą, wymarzoną drogą.

Oficynka: Co zadecydowało, że wydała Pani książkę w wydawnictwie Oficynka?

EK: Wierzę, że to nie był przypadek, a prawdziwe, fantastyczne zrządzenie losu. Myślę że zawsze podświadomie szukałam takiego podejścia do literatury, atmosfery, przestrzeni, wymiany doświadczeń. Nasza współpraca ciągle się rozwija, książki o Lukrecji oprócz tradycyjnej wersji papierowej zostały wydane również w formie audiobooków i e-booków. Wiele się w tym czasie nauczyłam i zyskałam nie tylko wydawnictwo, ale i przyjaciół.

Oficynka: Co najbardziej ceni Pani sobie w pisaniu? Co Pani daje pisanie?

EK: Nie chcę używać zbyt pompatycznych słów, ale pisanie (i czytanie) jest moją wielką miłością.To spełnienie życiowego marzenia, realizacja pasji. Daje mi pewien rodzaj wolności, której wraz z upływem lat coraz bardziej potrzebuję. Możliwość kreacji własnych opowieści i światów, przemycania pomiędzy wierszami spostrzeżeń i przemyśleń, satysfakcję, radość. Wymaga też dyscypliny i jest pochłaniaczem czasu, którego zawsze mi brakuje – ale to jest świetnie spędzony czas.

Oficynka: Czy ma Pani ulubionego bohatera swoich książek?

EK: Ja ich wszystkich lubię, nawet tych zdecydowanie mniej sympatycznych. Myślę, że w moich książkach nikt nie jest tak naprawdę do końca zły, a jeśli nawet, to stoi z tym choroba, trauma lub brak wzorców. Jeśli jednak miałabym kogoś wymienić, skoncentrowałabym się na bohaterach drugoplanowych, jak wiejska znachorka Wasylisa, hrabina Josephina Delfina di Orsini, czy gubernator William McGregory. To postacie z kompletnie różnych bajek, ale wnoszą do powieści humor, ciepło, pewien koloryt, momentami trochę groteski. Natomiast z opinii usłyszanych od czytelników wynika, że ich największą sympatią cieszy się gospodyni i mentorka Lukrecji, ekscentryczna pani Huckelberry.  

Oficynka: Jakie ma Pani najbliższe plany literackie? Nad czym Pani pracuje?

EK: Właśnie kończę pisać trzecią część przygód Lukrecji, opartą na pomyśle, który może być dla czytelników pewnym zaskoczeniem. Obiecałam sobie, że ostatnią kropkę postawię jeszcze w grudniu. W nowym roku planuję również wydanie książki, której tematyka odbiega od poruszanej w dotychczasowej serii, trwają związane z tym prace i uzgodnienia, ale na razie więcej nie zdradzę, żeby nie zapeszać :) 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawno, dawno temu w zawsze inspirującym Gdańsku powstała Oficynka!

Był czerwiec 2010 roku. Z drżeniem serca oczekiwaliśmy transportu naszych pierwszych trzech książek z drukarni. W małym mieszkanku, w minimalnym zespole snuliśmy dalekosiężne plany. Nie sięgaliśmy jeszcze tak daleko, jak „za dziesięć lat”, ale wiedzieliśmy, że wydawnictwo zostanie z nami na zawsze. Tak jak książki, które stanowią centrum naszego wszechświata. I stało się – 23 czerwca premiery miały „Szepty” Marka Adamkowicza , „ Etnolog w Mieście Grzechu ” Mariusza Czubaja i antologia opowiadań kryminalnych pod znamiennym tytułem „ Mogliby w końcu kogoś zabić” , autorstwa Jacka Skowrońskiego, Piotra Schmandta, Katarzyny Rogińskiej, Ewy Ostrowskiej, Adrianny Ewy Stawskiej, Katarzyny Gacek, Łukasza Śmigla, Agnieszki Szczepańskiej, Artura Górskiego i Piotra Rowickiego.   Te trzy tytuły określały jednocześnie trzon naszych zainteresowań wydawniczych: ambitna proza, dobry kryminał i naukowa refleksja nad nim. Wtedy były to trochę szalone założenia. Popularność kryminału b

Promocja oficynkowych ebooków w ebookpoint.pl od 01.05.2020 do 07.05.2020

Majówkowa promocja w ebookpoint.pl  https://ebookpoint.pl/promocja/8571

A tymczasem na Woblinku trwa dobra promocja...